Imumax® Baby&Kids Boğaz Spreyi


IMUMAX Baby&Kids Boğaz Spreyi, 3 yaş ve üzeri çocuklarda boğaz ağrısının tedavisinde kullanılır.

Ticari Sunum Şekli: 20 ml sprey püskürtme başlıklı alüminyum kutuda.

Etki Şekli: Imumax Baby & Kids Boğaz Spreyi, 3 yaş ve üzeri çocuklarda, özellikle boğaz ağrısının tedavisinde kullanılan filmojen, viskoz, hipertonik bir solüsyondur. Boğaz yüzeyine uygulandığında, Imumax Baby & Kids Boğaz Spreyi, ozmotik olarak etkin bir film tabakası oluşturarak boğazın derin kısımlarından hipotonik sıvıları mekanik etkiyle kendine doğru çeker. Bu dışa doğru güçlü sıvı akışı sayesinde bakteriler, serbest virüs partikülleri, toz partikülleri, ölü hücreler ve hücre kalıntıları dâhil olmak üzere boğaz yüzeyinde mevcut bütün kontaminantları mekanik etki ile ayırarak kurutur. Bu ürün böylece hızlı bir temizleme solüsyonu olarak etki gösterir. Temiz boğaz yüzeyi ortamı lokal savunma mekanizmalarını geliştirerek iyileşme sürecini hızlandırır. Film tabakası ayrıca boğaz yüzeyini tahrişe ve dışarıdan gelen bakteriyel saldırılara karşı korur ve böylece ağrıyı azaltır. Enfeksiyonun başlangıç safhasında uygulandığında, Imumax Baby & Kids Boğaz Spreyi, enfeksiyonun daha fazla gelişim göstermesini önlemeye yardımcı olur.

Kullanım Talimatları: Sprey kutusunu hafifçe çalkalayın, kapağını çıkarın ve ilk kullanımdan önce sprey başlığına 1-2 defa basarak sprey pompasından düzgün akış gelmesini sağlayın. Aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi sprey ağzını ağzınıza götürerek ürünün boğazın üst kısmına uygulanması için sprey başlığına basınız. Boğaz yüzeyinde ince bir film tabakası oluşturacak şekilde 4-5 doz sprey uygulayınız. Tedavinin başladığı gün ilk 2-3 saat boyunca her 20-30 dakikada bir ve ardından günde 3-4 defa tam iyileşme görülünceye kadar sprey kullanımına devam edilmesi önerilmektedir.

Bileşimi:

 • Gliserol, Bal, Su, Glikosiyanidin-e (Vitis vinifera, Sambucus nigra ekstreleri ve Glycine max).

Önlemler: Kullanımdan önce Kullanım Kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyunuz. Kullanımdan önce ellerinizi yıkayınız. Ürün yalnızca topikal kullanım amaçlıdır. Ürünü yalnızca boğazın üst kısmına sprey olarak uygulayın ve sprey uygulaması sırasında ürünü solumaktan kaçınınız. Ürün uygulandıktan sonra ilk 15-30 dakika boyunca yeme veya içmeden kaçınınız. Çocuğunuzun bileşenlerden herhangi birine karşı alerjisi veya duyarlılığı varsa (bal bileşeni eser miktarda polen içerebilir) ürünü kullanmayınız. Imumax Baby & Kids Boğaz Spreyi’ni kullanmaya başladıktan sonra 7 gün içinde semptomlarda herhangi bir iyileşme görülmediği takdirde doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Her kullanımdan sonra şişenin kapağını kapatınız. Ürün viskoz olduğundan dolayı sprey ucunda ürün damlacıkları kalabilir; her kullanımdan sonra sprey ağzını kâğıt mendil veya pamuk yardımıyla siliniz. Günlük doz günde 2 gramdan daha az miktarda şekere eşdeğerdir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Buzdolabına veya derin dondurucuya koymayınız. Sprey kutusu hasar gördüğü takdirde, son kullanma tarihinden sonra veya ilk kullanım üzerinden 30 gün geçtikten sonra kullanılmamalıdır. Imumax Baby & Kids Boğaz Spreyi herhangi bir zararlı bileşen içermez. Yeterli veri bulunmadığından, doktor tavsiyesi olmadıkça bu ürünün 3 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez. 1 yaşın altındaki çocuklarda ise kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Imumax Baby & Kids Boğaz Spreyi’nin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ve yutulduğunda zararlı değildir. Ürünü uyguladıktan birkaç dakika sonra alerjik reaksiyon görüldüğü takdirde ürünü kullanmayı bırakınız ve boğazınızı temiz içme suyuyla iyice çalkalayınız ve ardından bir sağlık uzmanına danışınız.

Ce Belgeli Tıbbi Cihazdır.
Revizyon Tarihi: 24.07.2018

Imumax® 16+ Boğaz Spreyi


IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi
, Boğaz ağrısının tedavisinde kullanılır.

Ticari Sunum Şekli: 30 ml sprey püskürtme başlıklı alüminyum kutuda.

Bileşimi:  Gliserol, Bal, Su, Glikosiyanidin-a (Vitis vinifera ve Sambucus nigra özütleri)

Etki Şekli: IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi, boğaz ağrısının tedavisinde kullanılan filmojen, viskoz, hipertonik bir solüsyondur. Boğaz yüzeyine uygulandığında, IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi, ozmotik olarak etkin bir film tabakası oluşturarak boğazın derin kısımlarından hipotonik sıvıları mekanik etkiyle kendine doğru çeker. Bu dışa doğru güçlü sıvı akışı sayesinde bakteriler, serbest virüs partikülleri, toz partikülleri, ölü hücreler ve hücre kalıntıları dâhil olmak üzere boğaz yüzeyinde mevcut bütün kontaminantları mekanik etkiyle ayırarak kurutur. Bu ürün böylece hızlı bir temizleme solüsyonu olarak etki gösterir. Temiz boğaz yüzeyi ortamı lokal savunma mekanizmalarını geliştirerek iyileşme sürecini hızlandırır. Film tabakası ayrıca boğaz yüzeyini tahrişe ve dışarıdan gelen bakteriyel saldırılara karşı korur ve böylece ağrıyı azaltır. Enfeksiyonun başlangıç safhasında uygulandığında, IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi, enfeksiyonun daha fazla gelişim göstermesini önlemeye yardımcı olur.

Kullanım Talimatları: Sprey kutusunu hafifçe çalkalayın, kapağını çıkarın ve ilk kullanımdan önce sprey başlığına bir-iki defa basarak sprey pompasından düzgün akış gelmesini sağlayın. Aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi kutunun sprey ağzını ağzınıza götürerek ürünün boğazın üst kısmına uygulanması için sprey başlığına basınız. Boğaz yüzeyinde ince bir film tabakası oluşturacak şekilde 4-5 doz sprey uygulayınız. Tedavinin başladığı gün ilk 2-3 saat boyunca her 20-30 dakikada bir ve ardından günde 3-4 defa tam iyileşme görülünceye kadar sprey kullanımına devam edilmesi önerilmektedir.

ÖNLEMLER: Kullanımdan önce Kullanım Kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyunuz. Kullanımdan önce ellerinizi yıkayınız. Ürün yalnızca topikal kullanım amaçlıdır. Ürünü yalnızca boğazın üst kısmına sprey olarak uygulayın ve sprey uygulaması sırasında ürünü solumaktan kaçınınız. Ürün uygulandıktan sonra ilk 15-30 dakika boyunca yeme veya içmeden kaçınınız. Bileşenlerden herhangi birine karşı alerjiniz veya duyarlılığınız varsa (bal bileşeni eser miktarda polen içerebilir) ürünü kullanmayınız. IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi’ni kullanmaya başladıktan sonra 7 gün içinde semptomlarda herhangi bir iyileşme görülmediği takdirde doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Her kullanımdan sonra şişenin kapağını kapatınız. Ürün viskoz olduğundan dolayı sprey ucunda ürün damlacıkları kalabilir; her kullanımdan sonra sprey ağzını kâğıt mendil veya pamuk yardımıyla siliniz. Günlük doz günde 2 gramdan daha az miktarda şekere denktir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız. Oda sıcaklığında saklayınız. Buzdolabına veya derin dondurucuya koymayınız. Sprey kutusu hasar gördüğü takdirde, son kullanma tarihinden sonra veya ilk kullanım üzerinden 30 gün geçtikten sonra kullanılmamalıdır. IMUMAX 16+ Boğaz Spreyi herhangi bir zararlı bileşen içermez. Bu ürün 8 yaşından itibaren çocuklar, gebe ve emziren anneler tarafından kullanılabilir. Sorularınız olması durumunda doktorunuza danışınız.

Yan Etkileri: IMUMAX Boğaz Spreyi’nin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ve yutulduğunda zararlı değildir. Ürünü uyguladıktan birkaç dakika sonra alerjik reaksiyon görüldüğü takdirde ürünü kullanmayı bırakınız ve boğazınızı temiz içme suyuyla iyice çalkalayınız ve ardından bir sağlık uzmanına danışınız.

Ce Belgeli Tıbbi Cihazdır.
Revizyon Tarihi: 23.03.2018

Imumax® Burun Spreyi

IMUMAX Burun Spreyi, dışarıdan gelen saldırılara karşı korur. Burun tıkanıklığını açar.

Ürün Açıklaması:

 • IMUMAX Burun Spreyi, Rinit, Rinosinüzit ve Burun tıkanıklığı semptomlarını azaltmak amacıyla hipertonik bir solüsyon içeren dekonjestan ve viskoz bir üründür. *
  Referans: İmumax burun spreyi kullanım kılavuzu

Kılavuz:

 • ETKİ ŞEKLİ: IMUMAX BURUN SPREYİ farklı yollarla meydana gelen rinit, rinosinüzit ve burun tıkanıklığı semptomlarını tedavi etmek amacıyla hipertonik bir solüsyon içeren dekonjestan ve viskoz bir üründür. IMUMAX BURUN SPREYİ burun mukozası üzerinde bir film tabaka oluşturur. Ozmotik yolla etki gösteren film hızlı bir şekilde mukozanın daha derin kısımlarında bulunan hipotonik sıvıyı kendine çeker ve içeriden dışa doğru hipotonik sıvı akışı meydana getirir. Bu mekanik etki burun boşluğunda bulunan bütün yabancı bulaşanları ayrıştırıp boşaltarak burun tıkanıklığını açar. Söz konusu güçlü ozmotik etkinlik ayrıca burun sinüslerini boşaltmada yardımcı olarak intrasinüzal basıncı ve ağrıyı azaltır. IMUMAX BURUN SPREYİ tarafından oluşturulan film ayrıca burun yüzeyini kuruluğa, tahrişe ve dışarıdan gelen saldırılara karşı korur. Ürün bileşeni çok kısa bir süre içinde solunumu iyileştirmeye yardımcı olur.

Bileşimi:

 • Gliserol, Hidroksipropil selüloz, Su, Eucalyptus globulus (okaliptüs globin), Rosmarinus officinalis (biberiye), Thymus satureioides (kekik) ve Mentha piperita (nane) eteri yağları

Kullanım:

 • Yalnızca topikal kullanım içindir. 1 – Ürünü kullanmadan önce burnunuzu iyice temizleyiniz. 2 – Şişeyi çalkalayınız. 3 – Koruyucu kapağı çıkarınız. 4 – Sprey ağzından yeterli miktarda ürün gelinceye kadar bir veya iki kez basınız. 5 – Spreyin ucunu burun deliklerinden birine sokunuz ve sprey püskürtücüye basarak ürünü burun deliğinize püskürtünüz. Her burun deliği için 2-3 kez püskürterek uygulayınız. Günde 2-3 defa veya gerektiği takdirde daha sık olarak tam iyileşme görülünceye kadar uygulamaya devam ediniz. 6 –Her kullanımdan sonra şişenin kapağını sıkıca kapatınız.

Imumax® Marine Hipertonik Burun Spreyi

IMUMAX Marine Hipertonik Burun Spreyi, burun akıntısının yıkanıp dışarı atılmasına yardımcı olur.

Ürün Açıklaması:

 • IMUMAX Marine Hipertonik Burun Spreyi, burun akıntısının yıkanıp dışarı atılmasına yardımcı olur.*
  Referans: İmumax Marine burun spreyi kullanım kılavuzu

Kılavuz:

 • İmumax Marine Hipertonik Burun spreyi;
  – Burun boşluğundaki mukusun yıkanıp, dışarı atılmasına yardımcı olur.*
  – Doğal deniz suyunun önemli yaşamsal özelliklerini korur.*
  – Üstün kaliteli ve Fransız su otoritelerince onaylanmış hipertonik su solüsyonu içerir.*
  *:İmumax Marine Hipertonik Burun spreyi Kullanım Talimatı

Bileşimi:

 • Deniz suyu ve saflaştırılmış su

Kullanım:

 • Kullanım Yeri: Imumax Marine Hipertonik Burun Spreyi, yetişkinlerde ve 6 yaşından itibaren çocuklarda nazofarenks (üst yutak) mukoza zarı enfeksiyonu, burun akıntısı ve paranazal sinüslerin enfeksiyonu ile kuru mukoza zarının neden olduğu horlama durumunda kullanılan bir tıbbi cihazdır. Hipertonik burun spreyi, ozmotik etki ilkesine dayalı olarak mukoza zarı hücrelerindeki fazla sıvıyı temizler. Mekanik temizleme ve üst solunum yolunda tıkanıklığın giderilmesinin yanında söz konusu ozmotik etki ayrıca mukoza zarındaki şişliği azaltmaya yardımcı olur. Imumax Marine Hipertonik Burun Spreyi, günlük burun temizliğinde uygun şekilde kullanıldığı takdirde aşağıdaki durumlarda yardımcı tedavi olarak kullanılabilir: nazofarenjit (üst yutak iltihabı), burun tıkanıklığına neden olan rinit ve sinüzit, kuru mukoza zarları nedeniyle burun akıntısı olmayan kuru burun ve ses kısıklığı, Kulak Burun Boğaz ve çocuk hastalıklarında yardımcı tedavi olarak kullanılabilir.

Kullanım Şekli:
1. Koruyucu kapağı yukarı doğru dik bir şekilde çıkarınız. İlk kullanımdan önce, sprey ucunu şişeye takınız.
2. Sprey ucunu yavaşça burun deliğinin girişine yerleştiriniz.
3. Sprey kafasına basınız.
4. Fazla solusyonun mukus (burun akıntısı) ile birlikte burundan dışarı akmasına izin veriniz ve sonra sümkürünüz.
5. Diğer burun deliğinde yine aynı işlemi gerçekleştiriniz.
6. Sprey ucunu suyla temizleyip kurulayınız. Gerek görülen sıklıkta her iki burun deliğine uygulayınız.